Szkoła Kompetencji

Dyrektor szkoły p. Kinga Apollo wzięła udział w 7 projekcie realizowanym w ramach Priorytetu II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Wiedza Edukacja Rozwój.

Uczestnicy projektu zostali objęci kompleksowym wsparciem projektowym w postaci: szkolenia w wymiarze 72 h, indywidualnego doradztwa dla każdego z uczestników w wymiarze 24 h, wsparcia w postaci sieci współpracy (77 sieci liczące po 10 uczestników), realizowanego przez 2 spotkania stacjonarne i zdalnie poprzez platformę www.doskonaleniewsieci.pl

Kompetencje kluczowe to te, których wszystkie osoby potrzebują do samorealizacji i rozwoju osobistego, bycia aktywnym obywatelem oraz integracji społecznej i zatrudnienia. Należą do nich:

- porozumiewanie się w języku ojczystym;
- porozumiewanie się w językach obcych;
- kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne;
- kompetencje informatyczne;
- umiejętność uczenia się;
- kompetencje społeczne i obywatelskie;
- inicjatywność i przedsiębiorczość;
- świadomość i ekspresja kulturalna.

Staramy się, aby nasi uczniowie byli wyposażeni w te kompetencje, a co za tym idzie – byli przedsiębiorczy, rozumieli świat, budowali pozytywne relacje.