Konkurs Matematyczny o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz

26 marca w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Raciborzu odbył się Konkurs Matematyczny o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz dla uczniów klas VI. Drużyna naszej szkoły w składzie: Jakub Kijek, Olaf Trzeciak i Szymon Urbaniec zajęła III miejsce z czego jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy zarówno medalistom jak i ich paniom z matematyki: Irenie Szymik i Iwonie Mróz.

I i II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Piosenki „Na skrzyżowaniu szlaku kultur”

Bardzo miło nam ogłosić, że nasze uczennice  Julia Kapusta(Va) oraz Kamila Til (7a)  są laureatkami Międzynarodowego Konkursu Piosenki „Na skrzyżowaniu szlaku kultur”, który odbył się 17 października  w Szkole Podstawowej w Chałupkach.

W kategorii klas IV-VI  – piosenka polska - Julia Kapusta zajęła I miejsce, zaś w kategorii klas VII –VIII – piosenka niemiecka - Kamila Til zajęła II miejsce.

Dyplom udziału otrzymały także nasze najmłodsze  uczestniczki i zarazem debiutantki

z klasy II a  Hania Jankowska wraz z chórkiem w składzie: Sara Janosz, Helena Kojder oraz Natalia Pruban, które wystąpiły w kategorii – piosenka śląska. Do konkursu nasze uczennice zostały przygotowane przez panią Edytę Procek i panią Marię Minko.