Zajęcia kreatywne dla ciekawych świata - w ramach współpracy z Politechniką Śląską

Od listopada 2019 r. 44 uczniów naszej szkoły pod opieką 4 nauczycieli uczestniczy w sobotnich wyjazdowych zajęciach na Wydziale Organizacji i Zarządzania Plitechniki Śląskiej w Zabrzu. Biorą udział w projekcie realizowanym  „Kompleksowe wsparcie społeczności lokalnych i instytucji samorządowych w ramach trzeciej misji uczelni”. Uczniowie biorą udział w zajęciach rozwijających kreatywność i sztukę krytycznego myślenia. Projekt w całości prowadzony jest przez wykładowców zabrzańskiej uczelni, pod kierownictwem Prof. PŚ dr hab. Aleksandry Kuzior, prodziekana ds. Studenckich i Kierownika Katedry Stosowanych Nauk Społecznych. W trakcie zajęć uczniowie nauczą się podstaw myślenia koncepcyjnego, transformacyjnego i innowacyjnego, przekonują się jak wielka rolę odgrywa kreatywność w rozwoju mechatroniki, w wykorzystaniu czasu wolnego i w pracy. Wykładowcy prowadzą także zajęcia warsztatowe dotyczące selektywnego i krytycznego korzystania z zasobów edukacyjnych, asertywności i sztuki argumentacji oraz empatii. 40 godzinne zajęcia na Politechnice Śląskiej w Zabrzu, które odbywają się w soboty zostaną zwieńczone dwudniowym wyjazdem edukacyjnym do Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie.

Kreatywni

Utworzono dnia 06.02.2020, 13:49