Tydzień Uczniowskiej SuperMocy

Pomysł zrodził się w głowie Pani Joanny Gadomskiej i Katarzyny Włodkowskiej. Zorganizowały wydarzenie, do którego dołączyło ponad 200 szkół z całej Polski, w tym i nasza szkoła.

Ideą akcji Tydzień Uczniowskiej SuperMocy jest zmiana postrzegania siebie. Odkrycia swoich dobrych stron, lub nazwanie ich i opowiedzenie o nich. To bardzo ważne, gdyż uczniowie częściej potrafią powiedzieć o swoich słabych stronach. A przecież warto wiedzieć, na czym można oprzeć swój życiowy fundament. Poznać cechy własnego charakteru, zobaczyć na jakie umiejętności można postawić podczas mierzenia się z nowymi zadaniami i różnymi sytuacjami, często trudnymi i stresującymi. Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu – powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Bazując na swoich mocnych stronach dużo łatwiej ułożyć swoją przyszłość, dokonując odpowiedniego wyboru kierunku kształcenia, a później wyboru własnej ścieżki kariery zawodowej.

Przygodę z SuperMocą zaczęłyśmy i będzie ona kontynuowana. Dlaczego? Radość uczniów z odkrywania dobrych stron, ich nazywania i pokazywania innym, lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku, integracja zespołu to najważniejsze powody.

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy w naszej szkole planowany był od 23 do 30 października. Miał objąć wszystkie klasy, jednak z uwagi na aktualna sytuację zajęcia odbyły się tylko w klasie 7c i obu 3-cich. Obiecujemy, że jak tylko to będzie możliwie przeprowadzimy zajęcia w pozostałych klasach.

Karolina Gdesz, Alicja Kołton

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy